Новини
Приємного, цікавого та результативного перегляду!
Вітаю всіх, хто навчає, вивчає та цікавиться математикою! Математичних звершень всім причетним!
Канікули – це час для відпочинку, нових вражень і пригод! Але щоб вони пройшли весело і без неприємностей, важливо нагадати дітям про основні правила безпеки. Часто діти залишаються без нагляду дорослих, більше часу проводять в інтернеті чи самостійно гуляють, і саме зараз – чудовий момент поговорити про важливе.
Сьогодні,19 березня, відзначає День народження легенда української літератури, голос нації, людина - епоха, поетеса, чиї вірші є символом національної ідентичності та громадянської позиції.
На честь ювілею однієї з найвизначніших сучасних письменниць України, у нашому закладі були проведені тематичні виховні заходи.
Здобувачі освіти поринули у чарівний світ поезії Ліни Костенко.
Учні не лише із захопленням слухали вірші, ділилися враженнями, виконували завдання, а й дізналися більше про її життєвий шлях.
Маленькими кроками виховуємо велике майбутнє, де українське слово завжди звучатиме гучно і гордо!
"Єдиний, хто не втомлюється,- час.
А ми - живі, нам треба поспішати."
Ліна Костенко.
14 березня у світі щорічно відзначається одне з найнезвичайніших свят - Міжнародний день числа «Пі». З цим числом ми знайомимося вже в молодших класах школи, коли починаємо вивчати коло. Число «Пі» - це математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжини його діаметру. В цифровому вираженні "Пі" починається як 3,141592... і має нескінченну математичну тривалість.
Вітаємо наших призерів відкритого обласного конкурсу художньо-технічної творчості "Новорічний креатив"!
З перемогою! Нехай вона радує не тільки вас, але і друзів, рідних, близьких. Нехай вона стане відправною точкою для нових великих звершень і досягнень, хорошим стимулом і мотиватором для участі у нових конкурсах та змаганнях! Прагніть, старайтеся, досягайте, віри в себе ніколи не втрачайте!
У цього тижня багато варіацій назв у різних регіонах. Крім вже згаданих, були ще Пущення, Загальниця, Ніжкові заговини. Донедавна найбільш поширеною була назва Масляна, але історично вона використовувалася лише на Чернігівщині та подекуди на Слобожанщині – через близькість до кордону з Росією, звідки й походить. На більшості території України Масляна поширилася у часи активної русифікації. Тепер же щораз частіше вживається питоме українське Масниця чи Сиропуст.
Ще одна назва цього тижня – Колодка або Колодій – засвідчує давню традицію "соромити" тих, хто до посту не встиг підібрати собі пару та одружитися чи вийти заміж. У давнину парубкам та дівчатам або ж їхнім батькам на шию (чи до ноги) прив’язували невеличку палицю, деревинку, імпровізовану колодку і говорили: "не женився єси, то колодку носи".
26 лютого -День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Цього дня у 2014 році тисячі кримчан вийшли на мітинг, аби показати спротив російській окупації.
Цей день -про сміливість тих, хто відстоював український Крим. Хто не боявся висловити свою думку , чинити спротив, попри реальну загрозу бути викраденим чи ув'язненим.
З учнями 4 класу провели годину спілкування :"Крим це Україна", діти ознайомились з хронологією подій окупації Криму, здійснили віртуальну подорож чарівними куточками півострова. Також здобувачі освіти долучилися до участі дитячого малюнка з теми :”Крим - це Україна”.
Учні зробили висновок ,що спротив триває, а територія Кримського півострова була, є і буде невіддільною частиною України.
21 лютого в Україні і світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова - це важливий носій цінностей та знань, одне з найцінніших надбань, які передаються від покоління до покоління.
Українська поетеса Ліна Костенко влучно зауважила : "Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову".
Знати, берегти рідну мову - обов'язок кожної людини.
День рідної мови - це нагода замислитися над значенням слова в нашому житті, плекати багатство нашої мови та надихатися її мелодійністю.
Наші учні також долучилися до цієї події. Для них був проведений цікавий Квест мовознавців. Учні подорожували станціями , виконуючи різні завдання. Діти поділилися знаннями та отримали безліч позитивних емоцій.
Міжнародний День рідної мови – подія, яку відзначають щороку 21 лютого. Цей день був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Його запроваджено з метою захисту мовної і культурної багатоманітності.
20 лютого в Україні відзначається День пам'яті Героїв Небесної сотні. Героїв ,які стали символом нескореності та гідності, вони виборювали право нашої країни на краще майбутнє. У цей день ми схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя за свободу та гідність України.
Українці не відступили тоді - і не відступлять зараз. Пам'ятаймо шляхетну мету Революції Гідності. Не зрадьмо пам'ять Небесної Сотні -людей, які ціною власних життів подарували Україні шанс відстояти волю.
Вічна пам'ять і слава Героям! Низький уклін тим ,хто віддав життя за свободу!
Сьогодні наші учні вшанували Героїв та приєдналися до Всеукраїнської тихої акції "Ангели пам'яті" .
Герої не вмирають…
Кожен з них мав свою родину, друзів,
свої захоплення, свої нагальні справи… і
Батьківщину – одну на всіх.
Робочий день учні 6 класу розпочали з інформаційної хвилини, присвяченої державному святу - Дню Державного герба України. Діти згадали історію походження нашого символу - Тризуба, його значення та роль в житті кожного українця; подякували нашим захисникам та захисницям, які виборюють волю українському народу та вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх, хто віддав найдорожче - своє життя - заради майбутнього!
18 лютого відзначають Міжнародний день батарейки, щоб привернути нашу увагу до їхньої ролі у нашому житті та важливості правильної утилізації.
Разом з учнями 4 класу переглянули відео “Чому не можна викидати батарейки?” Діти подискутували на тему: "Корисна й шкідлива батарейка". З'ясували, що батарейки - корисний та зручний предмет для використання, адже живлять багато пристроїв: ліхтариків, іграшок, годинників. Проте, після використання вони можуть стати небезпечними для довкілля, завдаючи шкоду природі. Викинуті у смітник батарейки отруюють грунт і воду. Учні дізналися, що батарейки збирають у спеціальні контейнери, які зазвичай, розміщують у супермаркетах, куди їх може принести кожен із нас. Їх збирають та переробляють, що зменшує забруднення навколишнього середовища.
Маленькі дії кожного з нас допоможуть зберегти чисту природу, адже відповідальне ставлення до утилізації використаних батарейок - це внесок у майбутнє планети.
День кота в Європі відзначають 17 лютого з 1992 року. Це неофіційне свято створене з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті.
Коти - одні з найулюбленіших тварин, які завжди викликають посмішку на обличчях. Ці пухнасті істоти завжди створюють атмосферу тепла, затишку та завжди вміють підняти настрій навіть у найпохмуріший день. Наші котики -дивовижно добрі і граціозні, мудрі та ласкаві тварини, дуже довірливі і уважні не тільки до себе, але і до нас.
Наші учні теж не залишилися байдужими до цього свята. На ранковій зустрічі ми переглядали відео : "Цікаві факти про котів”, діти ділились цікавими історіями про своїх улюбленців, світлинами та виготовили чудові закладки у вигляді котиків.
16 лютого українці відзначають День єднання.
День єдності - це більше, ніж дата в календарі. Це тепло долонь, що стискають інші руки у підтримці. Це погляд, сповнений віри, навіть у найтемніші часи. Це рідний прапор ,що майорить у кожному серці! У цей день ми вкотре доводимо, що незалежно від місця проживання, мови чи традицій, ми єдиний народ, що прагне миру, свободи та процвітання.
Напередодні Дня Єднання, з учнями 4 класу було проведено майстер клас "Долоньки єдності", діти виготовили "долоньки єдності", обговорили, що означає слово “єдність", як дружба та взаємопідтримка допомагає нам у житті, також учні ділилися своїми мріями про майбутнє України.
Кожна маленька ручка - це частинка великої, незламної країни.
Єднаймося, бо в єдності - наша сила!
Зима вкриває землю чарівним білим килимом, але під цією красою часто ховається небезпека - слизькі дороги та тротуари. Ожеледиця з'являється раптово, а наслідки її можуть бути серйозними. Вберегтися від травм під час ожеледиці можна, якщо дотримуватися простих правил поведінки.
Будьте обережні!!!Бережіть своє життя!
Міжнародний день безпечного Інтернету відбувається щорічно у другий вівторок лютого, цьогоріч – це 11 лютого. Метою дня є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій, підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві. Гаслом цьогорічного Дня став вислів "Зробімо інтернет безпечним разом!". Учні 6 класу провели круглий стіл "Твоя безпека в цифровому світі": переглянули цікаву презентацію; поділилися своїм досвідом боротьби з небезпеками, які чекають на користувачів інтернетом та розробили збірку правил - "Пам'ятку учневі - користувачу мережею "Інтернет"".
Сьогодні разом з учнями ми занурилися у світ цифрової безпеки!
Переглянули мультфільм :"Як бути в безпеці в інтернеті".
Обговорювали, як захищати свої дані, уникати кіберзагроз і залишатися відповідальним користувачем онлайн - простору. Дізналися, як створювати надійні паролі та захищати свої акаунти. Як розпізнати фейкові новини та шахрайські схеми. Діти активно ділилися своїми думками та знаходили нові шляхи зробити Інтернет безпечнішим! Наприкінці уроку створили пам'ятку для учнів про онлайн безпеку!
Пам'ятайте : Інтернет може бути безпечним, якщо ми знаємо, як правильно ним користуватися!
Про безпеку свою дбай!
Правила не забувай!
Будь уважним в мережі,
Щоб не стало зле тобі!
Інтернет - корисний всім,
Відповідальним будь у нім!
Сьогодні ранкова зустріч у 4 класі була присвячена важливій темі :"День народження вогнегасника". Учні розпочали з обговорення, що таке вогнегасник і чому він є незамінним засобом безпеки. Розглянули, які бувають види вогнегасників і для чого вони призначені. Діти дізналися, як правильно діяти у разі пожежі та як користуватися вогнегасником. Для закріплення знань переглянули мультфільм Фіксики : "Вогнегасник" та обговорили алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях. Наприкінці уроку намалювали головного героя цього свята - вогнегасник.
Вогнегасник - помічник, товариш наш і рятівник!
29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. За часів радянської влади, про бій під Крутами забули на довгих 70 років, до отримання Україною незалежності.
Їх було тридцять...зовсім молодих,
Ще соколят, яким би жити й жити.
В переконаннях у своїх твердих ,
Загинули, щоб Україну захистити".